Medyna

 

Medyna-stare miasto, to najbardziej przyciągające turystów miejsce w Marrakeszu. Otoczona wysokimi, czerwonymi murami zabytkowa część miasta oferuje nie tylko zabytki, ale także klimat Maghrebu, ułamek arabskiej kultury i nieco chaotyczny styl bycia jej mieszkańców. Turysta możne czuć się nieco zagubionym w tym nieładzie życia codziennego, jednak warto się odnaleźć i czerpać jak największą przyjemność z pobytu w sercu Marrakeszu. Zapraszamy na krótką wycieczkę po tym miejscu.

 

 

 

 

 

Dżemaa el-Fna Plac odwiedzany przez każdego turystę zwiedzającego Marrakesz to chluba miasta i jego mieszkańców. Można się tu nie tylko nieźle rozerwać, ale też zaspokoić apetyt na marokańską kuchnię.

 

 

 

KutubijjaKolejny symbol Marrakeszu. Jeden z trzech najważniejszych zabytków pozostałych po dynastii Almohadów. Z tą przepiękną świątynią wiąże się intrygująca legenda.

 

 

 

 

 

 

 

Meczet i medresa Alego ibn JusufaIdąc na północ przez suki od strony placu Dżamaa el-Fna dotarliśmy do medresy Alego ibn Jusufa. Nie tylko według naszej opinii to jedna z najpiękniejszych szkół koranicznych w całym kraju.

 

 

 

Grobowce Saadytów Nekropolia jednej z najpotężniejszych marokańskich dynastii została odkryta na nowo dopiero w 1917r. Warto obejrzeć i przekonać się jak swoich władców chowali Arabowie.