Taroudant

Taroudant leżący u podnóży gór Atlasu Wysokiego to świetne miejsce na postój na trasie z Marrakeszu do Agadiru.  Słynące z majestatycznych murów miasto przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów.

 

 

 


Najciekawszą częścią kolejnej opisywanej przez nas miejscowości jest naturalnie medyna. Otacza ją solidny, ponad 5 km mur. Został wzniesiony między XVI a XVIII wiekiem. Do wnętrza medyny prowadzi 7 bram, a do najciekawszych należą Bab Targhunt i Bab al-Kasba.

Spacerując po jej uliczkach dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na Suk berberyjski, który leży na południe od Place Talmoklate i suk arabski, który rozpoczyna się na północ od niego. Można tam kupić wiele ręcznie zrobionych przedmiotów idealnie nadających się na pamiątki.

Będąc w tym rejonie polecamy odnaleźć Avenue Prince Heritier Sidi Mohammed i nią dojść aż pod Bramę Sadycką. Po jej przekroczeniu wkracza się na teren kazby.

Lubiących dłuższe spacery po krętych uliczkach odsyłamy w okolice Bab Targhunt stanowiącą wejście do medyny w zachodniej partii murów. Nieopodal znajduje się garbarnia. Oczywiście nie jest tak wydajna jak feska garbarnia Szawara, ale to także znany ośrodek wyrobów ze skóry.